Vali Şerif Yılmaz’ın Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluşunun 173. Yıl Dönümü dolayısıyla yayınladığı mesaj

Kurulduğu günden bu yana vatanı ve milleti için gece gündüz demeden çalışan Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173. yıl dönümünü kutluyorum.
Vatandaşlarımızın huzurunu, can ve mal güvenliğini sağlamak için gerektiğinde canını ortaya koymaktan çekinmeyen Türk Polisi, her zaman ve her koşulda Devletinin bekası için üzerindeki sorumluluğun bilincinde verilen her görevi layıkıyla yerine getirmektedir.
Özellikle terör örgütlerine karşı içeride ve dışarıda verilen mücadelede önemli görevler üstlenen Türk Polis Teşkilatı, gerek hendek operasyonlarında, gerekse sınırımızı tehdit eden terör odaklarına karşı verilen sınır ötesi operasyonlarda Türk Silahlı Kuvvetlerimizle birlikte önemli başarılara imza atmıştır.
Milletimiz, vatanı ve milleti için şehit düşmüş nice teşkilat mensuplarını, Fethi Sekin’leri, hayatını terörle mücadeleye adamış hemşehrimiz Özel Harekatçı Akif Altay’ları asla unutmayacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm teşkilat mensuplarının “10 Nisan Polis Haftası’nı” kutluyor, aileleri ile birlikte sağlıklı, huzurlu, mutlu yarınlar diliyorum.
Şerif Yılmaz
Burdur Valisi