04 Mayıs 1962 tarihinde Manisa İli Turgutlu İlçesinde doğdu. İlköğrenimini Turgutlu Bozkır Köyü İlkokulu’nda, Ortaöğrenimimi Uşak Ömer Bedrettin Uşaklıgil Ortaokulu’nda, Lise öğrenimimi Manisa Lisesi’nde tamamlamıştır. 1981 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girerek 1985 yılında mezun olmuştur.

   İstanbul Barosu’nda Avukatlık Stajı yapmış, 29.05.1986 tarihinde Uşak Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başlamıştır. 3 yıllık Kaymakam Adaylığı döneminde “bilgilerini artırmak ve uygulamaları yerinde görmek” üzere 1987-1988 yılları arasında 1 yıl süreyle İngiltere’ye gönderilmiştir. İngiltere’de bulunduğu esnada İngiltere Kamu Yönetimiyle ilgili inceleme ve araştırmalarda bulunmuştur. Kaymakam Adaylığı döneminde Uşak-Banaz ve Bolu-Mudurnu Kaymakam Vekillikleri yapmış ve 74. Dönem Kaymakamlık Kursunu başarı ile tamamlayarak Azdavay Kaymakamlığına atanmıştır.

  • 10.08.1989-21.08.1990 tarihleri arasında Kastamonu-Azdavay Kaymakamlığı,
  • 04.09.1990-17.08.1992 tarihleri arasında Muş-Varto Kaymakamlığı,
  • 25.09.1992-17.08.1994 tarihleri arasında Bitlis Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundum, bu arada 14.04.1993–31.05.1993 tarihleri arasında askerlik görevini ifa etmiştir.
  • 31.08.1994-21.08.1998 tarihleri arasında Uşak-Karahallı Kaymakamlığı,
  • 01.09.1998-17.10.2000 tarihleri arasında Kilis Vali Yardımcılığı,
  • 31.10.2000-17.10.2001 tarihleri arasında Van Vali Yardımcılığı,
  • 30.10.2001-28.09.2004 tarihleri arasında Çanakkale Vali Yardımcılığı,
  • 12.10.2004-02.09.2005 tarihleri arasında İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği,
  • 02.09.2005-03.10.2005 tarihleri arasında Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı,
  • 03.10.2005-22.07.2007 tarihleri arasında Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı,
  • 22.07.2007-05.08.2008 tarihleri arasında Personel Genel Müdür Yardımcısı Vekilliği,
  • 05.08.2008-07.09.2009 tarihleri arasında Personel Genel Müdür Yardımcılığı,
  • 11.09.2009-16.08.2012 tarihleri arasında Tokat Valisi,
  • 23.08.2012-15.05.2013 tarihleri arasında Kayseri Valisi ve
  • 24.05.2013-17.06.2016 tarihleri arasında Kütahya Valisi olarak görev yaptıktan sonra;

   01.06.2016 tarih ve 29729 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Burdur Valisi olarak atanmış olup, 17.06.2016 tarihinde görevine başlamıştır.

   Evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.