Gökdere Çayı Bağlantı Kanalı ve Araç Parkurunun Açılış Töreni

Valimiz Sayın Şerif Yılmaz, İl Özel İdaremiz katkılarıyla yapımı tamamlanan Gökdere Çayı Bağlantı Kanalı ve Araç Parkurunun açılış törenine katıldı. Gökdere Sulama Birliği İdari Binası önünde yapılan törene Valimiz Sayın Şerif Yılmaz’ın yanı sıra Ak Parti Milletvekili Zeyid Aslan, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Elibol,  DSİ İl Müdürü Mehmet Karaca, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.
İstiklal marşı ve saygı duruşunun ardından sırasıyla Gümenek Sulama Birlik Başkanı Ekrem Şimşek,  İl Meclis Başkanı Mehmet Elibol, Ak Parti Milletvekili Zeyid Aslan ve Valimiz Sayın Şerif Yılmaz birer konuşma yaptılar.
Biraz sonra açılışını gerçekleştireceğimiz sulama kanalının bölgeye olan önemine değinen Valimiz Sayın Şerif Yılmaz “ Çok kıymetli çok değerli Gökdere bölgemizin güzel insanları, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Dün ilimizde 2500 kişilik bir kapalı spor salonunun açılışını gerçekleştirdik. Bugün burada İl Özel İdaremizin imkanları, Devlet Su İşleri ve Sulama Birliğimizin imkanlarınca çok güzel ortaklaşa bir hizmet ortaya çıkarıldı. Bu hizmetin bölgede yaşayan insanlarımıza çok faydalı olacağına inanıyorum. Atalarımızın çok güzel bir sözü var “ At binenin kılıç kuşananın” derler. Bu bölgede yıllarca sularımız boşuna akıp gitti. Ama bugün buraya yapılan bu çalışma ile artık sularımız boşa gitmeyecek, çiftçilerimizin ve tarım ile uğraşan vatandaşlarımızın hizmetinde kullanılacaktır.  Bizim ilke olarak yönetim anlayışımız insanlarımızın doğduğu yerde doymasını sağlamaktır. Bunun için çalışıyor, bunun için yeni projeler üretiyoruz. Sizlerinde bildiği gibi Cumhuriyet tarihinin en büyük projelerinden birisi olan KÖYDES projesiyle köylerimizin yolunu, suyunu ve kanalizasyonlarını en son teknoloji ile yapıyoruz. Tabii ki bu çalışmaları yaparken bazı eksikliklerimiz olabilir. Bunu da inkar etmiyoruz. En kısa zamanda bu eksikliklerimizi yerine getireceğiz. Yapılan araştırmalar sonucunda güzel ilimiz Tokat’ta bir tarım sezonunda verimli topraklarında üç ürün alınabilmektedir. Bu üç ürünün alınabilmesi için gerek üniversitemiz, gerek Toprak Su Araştırma Enstitümüz gerekse Tarım İl Müdürlüğümüzün bilgilendirme çalışmaları eksiksiz olarak devam etmektedir.  Bölge insanlarımız için çok önemli olan Avlunlar Barajı ile ilgili olarak da barajımızın ihalesi yapılarak vatandaşlarımızın içme suyu ve Gökdere Bölgesi Sulama Suyu sorunu tamamen ortadan kalkacaktır. Bu projenin faaliyete geçirilmesinde çok büyük emekleri bulunan değerli milletvekilimiz Sayın Av. Zeyid Aslan’a hepinizin huzurunda bizlere verdiği desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum” dedi. Yapılan konuşmaların ardından İl Müftümüz Abdurrahman Koçak’ın dualarının ardından Gökdere Çayı Bağlantı Kanalı ve Araç Parkurunun açılışı gerçekleştirildi.