Sn. Şerif YILMAZ’ın Bayram Mesajı

Milletçe, sevgi, saygı ve hoşgörü atmosferinin yoğun olarak yaşandığı, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, kardeşlik duygularının doruğa ulaştığı bir Kurban Bayramına daha kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz.
Bayramlar; dostluk ve kardeşlik duygularının canlandığı, yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin yaşatıldığı, birlik ve beraberlik bilincinin ön plana çıkartılarak toplumsal barışın tesis edildiği güzide zaman dilimleridir.
İnsanlığın barışa daha fazla ihtiyacı olduğu bu günlerde Bayramın, çevremizdeki yakın coğrafyadan başlayarak çatışma ortamlarının sona ermesine vesile olmasını ve bizlere sağlık, mutluluk, esenlik ve daha müreffeh bir hayatın kapılarını açmasını diliyorum.
Köklü tarihi ve kültürel mirası ile gelenek ve göreneklerimizin özenle yaşatıldığı bu hoşgörü ve barış ortamının devam edeceğine yürekten inanıyor, Bayramın ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini temenni ediyorum.
Ülkesi ve vatanı için canlarını veren şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anarken, tüm milletimizin ve İslam aleminin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve selamlarımı sunuyorum.
Şerif YILMAZ
Vali